2 klasės mokiniai respublikinėje konferencijoje „Jaunųjų tyrėjų laboratorija”

Š.m. gruodžio 2 d. 2 klasės mokiniai Austėja Jusytė ir Tajus Barvydas su mokytoja Asta dalyvavo nuotolinėje Respublikinėje pradinių klasių mokinių gamtamokslinėje praktinėje konferencijoje „Jaunųjų tyrėjų laboratorija”.

Mokiniai pristatė 2 klasėje atlikto tyrimo apie vandens telkinius, kurie yra artimiausioje vaikų aplinkoje, pranešimą „Pamario vanduo”. Tyrimui atlikti prireikė net 9 vandens pavyzdžių: Kuršių marių (Kintai), Kuršių marių (Ventė), Minijos upės (Sakūčiai), Kintų tvenkinio (Kintai), šulinio vandens (Kintai), Šyšos upės (Šilutė), Nemuno upės (Rusnė), bebrų tako balos (Ventė), Baltijos jūros (Klaipėda). Vaikai vandenį tyrinėjo, apžiūrinėjo, uostė. Mąstymo žemėlapio pagalba skirstė į dvi grupes: pagal spalvą arba pagal atstumą, iš kur vanduo atneštas. Kėlė probleminį klausimą bei hipotezę. Mikroskopu žiūrėjo, ką galima pamatyti šiuose vandenyse. Nustatė, kad švariausias vanduo iš šulinio, nešvariausias vanduo- bebrų tako balos, kuriame net gyvybės yra!

Toliau vandenį nusprendė filtruoti. Pasirinko nešvariausią vandenį ir filtravo per filtrą. Nustatė- kuo daugiau filtruoji, tuo vanduo švaresnis.

Konferencijos metu Austėja ir Tajus atliko bandymą iš atsiųstų paruoštų priemonių „Vandens bomba”. Mokiniai sakė, tai smagiausia konferencijos dalis ir būtinai išmokys klasės draugus!

Konferencijoje pamatė ir išgirdo pačių įvairiausių bandymų, tyrimų, eksperimentų. keletą ypač įsiminė, todėl juos bandysime atlikti ir klasėje.

Ši patirtis suteikė daug gerų emocijų, patirties, noro toliau tyrinėti, eksperimentuoti ir džiaugtis naujais atradimais.

Asta Matvėjėvienė,
pradinio ugdymo mokytoja metodininkė