Abiturientų išvyka

Ramūnas Grikšas,
klasės vadovas

Penktadienį, rugsėjo 9 dieną, 4e abiturientų klasė gavo galimybę apsilankyti naujai įsikūrusioje modernioje Klaipėdos Jūrinės žuvinininkystės ir akvakultūros laboratorijoje, kuri įsikūrusi Smiltynėje.

Mus pasitikę atstovai pirmiausiai aprodė patalpas, kuriose atliekami bandymai ir tyrimai su Kuršių marių ir Baltijos jūros vandeniu. Taip pat apžiūrėjome patalpas, kuriose įrengti modernūs baseinai su naujausiomis ir moderniausiomis technologijomis, skirtomis auginti žuvis ir atlikinėti įvairius bandymus. Mums teko ne tik pasiklausyti ar pažiūrėti, kaip šios technologijos veikia, bet ir sudarė galimybę patiems atlikti nedidelį bandymą: pagauti ešerį, jį laikinai užmigdyti, o tada išmatuoti jo ilgį ir svorį.
Apžiūrėjus patalpas bei praktiškai ir teoriškai pagerinus žinias apie žuvininkystės kultūrą, taip pat apžiūrėjome laboratorijos patalpą, kurioje tiriami Baltijos jūros gyventojai. Nustebome sužinoję, jog Baltijos jūra ne tik kupina įvairių rūšių žuvų, tačiau joje gausu ir krabų, krevečių ir netgi vežiagyvių, kurie labai artimi pirmykščių vandens organizmų pavidalui.

Taigi, penktadienį praleidome labai turiningai. Pasisėmę naujų žinių vykome namo, prieš tai dar akies krašteliu žvilgtelėję į delfinariumo gyventojus.

dsc_0817 dsc_0820 dsc_0838

Skip to content