Akių ligos. Kad kompiuteris netaptų priešu. Saugokimės nuo covid-19 ir nuo blogos nuotaikos.

Kintų pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniams visuomenės sveikatos specialistė Audronė Venckienė vedė pamokėles „ Akių ligos. Kad kompiuteris netaptų priešu“, paminant pasaulinę regėjimo dieną ir „Saugokimės nuo covid-19 ir nuo blogos nuotaikos“.

Pamokėlių metu mokiniai sužinojo, kad akys svarbiausias žmogaus jutimo organas, jos padeda mums pažinti aplinkinį pasaulį, grožėtis juo ir apsisaugoti nuo pavojų. Akimis ne tik matome, bet ir jaučiame, kalbame – ne veltui sakoma, jog akys – sielos veidrodis. Taip pat mokiniams visuomenės sveikatos specialistė pateikė rekomendacijos, padėsiančios išvengti regėjimo sutrikimų: tinkamai maitintis; atkreipti dėmesį į akių nuovargį ir skausmus, riboti darbo kompiuteriu laiką, televizoriaus žiūrėjimą; reguliariai atlikinėti akių mankštas bei pasirūpinti akių drėkinimu.
Kad išvengtumėte COVID-19 plitimo sveikatos visuomenės specialistė mokiniams priminė dažnai plauti rankas, naudoti muilą, rankų dezinfekcines priemones. Kosint ar čiaudint nosį ir burną pridengti sulenkta alkūne arba audiniu, stengtis lankytis atvirose, gerai vėdinamose patalpose, o ne uždarose. Kiekvienam mokiniui įteikė apsauginę veido kaukę su laikikliu.
Pamokėlės buvo labai naudingos ir įdomios.


Irena Šerkienė,
pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Skip to content