Apie savanorystę Afrikoje, Ugandoje

Ingrida Cyrolies,

ugdymo karjerai koordinatorė

Savanorė Irmantė Ežerskytė 5-10 bei gimnazijinių klasių mokiniams pristatė savo mokymosi ir karjeros žingsnius. Supažindino su vienu iš naujausių žingsnių – globalaus mokymosi programa, pagal kurią 4 mėnesius dirbo Ugandoje – vietinėje nevyriausybinėje organizacijoje, vykdančioje socialinius projektus ir mokymus.

Paskaitoje Irmantė paskatino klausytojus atsiriboti nuo stereotipų apie Afriką, kurie užprogramuoti daugelio iš mūsų pasąmonėje. Dažnai apie šį žemyną mes linkę kalbėti, kaip apie vienetą, kaip apie visumą, tačiau Afrika – tai ne valstybė. Šis suvokimas yra pirmas žingsnis į globalų pažinimą.

Diskusijos metu, remdamasi asmenine patirtimi, Irmantė mokiniams padėjo sulaužyti ne vieną stereotipą apie Afrikos žemyną ir jo gyventojus. Paskaitoje pasakojo apie savo darbo ir gyvenimo patirtį Ugandoje, pristatė vieną iš vykdytų edukacinių projektų. Mokiniai turėjo galimybę palyginti savo gyvenimo kultūrą, tikslus ir vertybes, su tokio pat amžiaus Ugandos mokinių gyvenimo būdu, tikslais ir vertybėmis.

Labai džiugino Kintų moksleivių susidomėjimas, noras pažinti ir diskutuoti globaliom temom.

Skip to content