Aštuntokai skaito SKOMANTO knygas

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Kiekvienam Kintų pagrindinės mokyklos aštuntokui duota užduotis: perskaityti pasirinktą SKOMANTO knygą.

Knygą rinkosi Kintų bibliotekoje, kurioje bibliotekininkės Vaida Nausėdaitė  ir Nijolė Justienė  maloniai priėmė ir pasiūlė čia pat pradėti skaityti. Mokiniai beveik dvi lietuvių kalbos pamokas skaitė SKOMANTO apysakas apie XIII a. žemaičių rikio Žybarto ir jo žmonos Medeinos 5 vaikų – Daubaro, Jundos, Uvio, Einiaus ir Gailės – nuotykius. Aštuntokus intrigavo tai, kad kiekvienoje knygoje pasakojimas yra glaudžiai susijęs su tikrais įvykiais tuometinėje Lietuvoje ir kad veikėjų gimtoji pilis, į kurią visada stengiasi grįžti, yra Ventėje.

Mokiniai namuose ir per kelias lietuvių kalbos pamokas perskaitys pasirinktą knygą ir atliks įvairių užduočių.

Pertraukos metu bibliotekininkė Vaida komentavo Vilniaus dailės akademijos studentų sukurtą „Kintakį“ ir „Kintai kinta“ projektą apie pamarį.

Skip to content