Atvira integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka „Partizanai. Vienui  vieni“

V.Ringytė-Ališauskienė,
istorijos mokytoja

10 klasės mokiniai balandžio 27 d. dalyvavo dviejose integruotose lietuvių kalbos ir istorijos pamokose „Partizanai. Vienui vieni“. Mokiniai įtvirtino, pakartojo ir pagilino žinias apie pokario partizanus, jų kasdienybę, kovą,  kūrybą, neišvengiamą žūtį. Ankstesnėse istorijos pamokose buvo žiūrėję dokumentinį filmą „Miško broliai“, o lietuvių kalbos pamokose – meninį filmą „Vienui vieni“.

Integruotose pamokose mokiniai galėjo net tik įtvirtinti ir plėsti žinias, bet ir lavinti savo gebėjimus atlikdami įvairias užduotis. Skaitė partizano Dzūko dienoraščio ištraukas, B. Krivicko kelis eilėraščius ir atsakė į klausimus, aptarė kūrinių veikėjus ir nuotaiką, mokėsi nagrinėti ir tirti vaizdinius šaltinius, kritiškai vertinti ir įsivertinti savo ir klasės draugų darbą pamokose (mokiniai Rytis Dambauskas ir Egidijus Jurjonas rengė pranešimus). Klausėsi partizanų dainų ir analizavo jų turinį bei kintančią nuotaiką. Patys, pasitarę porose, pristatė knygas apie partizanus.

Pamokose veiklos keitė viena kitą ir mokinius nejučia perkėlė į XXI amžių: partizanų kovos principais tebesinaudoja „Žaliukai“- specialiųjų kovos pajėgų būriai, apie partizanus dainomis pasakoja Aistė Smilgevičiūtė ir roko grupė „Skylė“.

Tikėtina, kad tokiose pamokose dešimtokai praturtėjo žiniomis, radosi noras sužinoti plačiau apie 1944-1953 m. kovotojus už Lietuvos laisvę, suprato ir pajautė tos kovos sudėtingumą.

IMG_8733 IMG_8734 IMG_8736 IMG_8738 IMG_8739 IMG_8740 IMG_8741 IMG_8742 IMG_8744 IMG_8746 IMG_8748 IMG_8749 IMG_8750 IMG_8752 IMG_8753 IMG_8755

Skip to content