Atvira integruota veikla „Prie stalo“

Gruodžio 14 d. mišrios priešmokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ mokiniams vyko atvira integruota veikla „Prie stalo“, kurią vedė priešmokyklinio ugdymo mokytojos Sonata Rangienė, Gintarė Mačiulaitienė, mokytojos padėjėja Ilona Venckienė ir Visuomenės sveikatos centro specialistė Audronė Venckienė. Veiklos metu nykštukai vaikus suskirstė į grupes: „Keksiukai“, „Citrinukai“, „Riestainiukai“, „Obuoliukai“ bei pakvietė vaikus apsilankyti kepykloje, virtuvėje, kavinėje ir arbatinėje.

Nuvykę į kepyklą vaikai minkė tešlą ir gamino riestainiukus. Taip pat pakartojo skaičius, sąvokas „Daugiau“, „Mažiau“, atliko skaičiavimo ir lyginimo užduotis.

Virtuvėje vaikai kartu su nykštuku aptarė vaisių ir daržovių naudą žmogui, vėrė vaisių vėrinukus, veiklos pabaigoje jais vaišinosi.

Nukeliavę į kavinę vaikai mokėsi serviruoti stalą, taisyklingai naudotis stalo įrankiais valgio metu, mokantys skaityti – skaitė, kas parašyta ,,Meniu”, kiti įvardino raides. Vaikai su nykštuku pasikalbėjo apie sveiką mitybą, atliko užduotėlę, į dvi skirtingas lėkštes grupavo, ką valgyti sveika, o ko – ne.

Arbatinėje nykštukas vaikus supažindino su arbatžolėmis, papasakojo, kad kiekviena arbata turi gydomųjų savybių, vėliau uostė arbatžoles, bandė įvardinti pavadinimą ir galiausiai vaikai ragavo įvairių skonių arbatų.

Veiklos pabaigoje nykštukas uždavė klausimus vaikams, o vaikai į juos atsakė pakeldami tinkamą kortelę. Taip supratome, kad veikla buvo naudinga, suteikė naujų žinių ir puikių emocijų. Buvo ugdomos pažinimo, komunikavimo ir meninė kompetencijos.

Gintarė Mačiulaitienė,

vyresnioji priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Skip to content