Atvira veikla „Čir vir vir pavasaris“

Kovo 17 dieną mišrioje priešmokyklinio ugdymo grupėje „Boružiukai“ vyko atvira veikla „Čir vir vir pavasaris“, kurią vedė mokytojos Gintarė Mačiulaitienė, Sonata Rangienė ir mokytojų padėjėja Ilona Venckienė.

Mokiniai visą savaitę kalbėjo apie paukščius, veiklos metu įtvirtino žinias. Veiklą pradėjo įsivertinimu, turėjo savo vardo kortelę pridėti prie, jų manymu, tinkamo įsivertinimo apibūdinimo kortelės: ,,Puikiai dirbau, viską supratau”, ,,Gerai dirbau, nesupratau”, ,,Nesisekė atlikti, reikėjo pagalbos”.

Pasiskirsčius į grupeles pagal amžių (PUG – ,,Žvirbliukai”, PUG – ,,Varniukai”, IUG – ,,Pelėdžiukai”) darbas vyko grupelėse. Keli grupės mokiniai sakė išmoktus paukščių pamėgdžiojimus, likusieji spėliojo. Atliko skaitymo, skaičiavimo užduotėles, dėliojo paukštelio dėlionę, naudojant internetinę platformą „Wordwall“ atliko užduotis kompiuteriais, žaidė žaidimą „Kas skraido?“. Naudojant erelio iškamšą mokytojos vaikus supažindino su šio paukščio kūno dalimis. Vaikai patyrė labai daug gerų emocijų galėdami iš taip arti apžiūrėti eksponatą.

Pabaigoje mokiniai apdovanoti paukštelių „Medaliukais“, kurio kitoje pusėje galėjo įsivertinti
nusipiešdami veidelį, taip parodydami kaip sekėsi. Taip pat vaikai galėjo nueiti prie lentos ir pakeisti savo įsivertinimą, jeigu veikloje darbas pavyko kitaip nei jie manė veiklos pradžioje. Veiklos metu buvo ugdomos komunikavimo, pažinimo, meninė kompetencijos.

Gintarė Mačiulaitienė,

vyresnioji priešmokyklinio ugdymo mokytoja