Atviros integruotos anglų ir rusų kalbos pamokos 6-7 klasėse „Vartant Vydūno kultūros centro lankytojų knygą“

Vaidotas Vilkas,
anglų ir vokiečių kalbos mokytojas

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ta proga anglų kalbos mokytojas Vaidotas Vilkas ir rusų kalbos mokytoja Loreta Butkienė vedė dvi integruotas pamokas Vydūno kultūros centre. Pamokų tikslas – skatinti domėjimąsi užsienio kalbomis.

Po trumpo pristatymo, kokią reikšmę Vydūnui turėjo lietuvių bei užsienio kalbos, mokiniai buvo suskirstyti į grupes iš skirtingų klasių. Grupėse mokiniai kūrė eilėraščius, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Pagrindinis uždavinys buvo išstudijuoti lankytojų knygos įrašus įvairiomis užsienio kalbomis. Mokiniai turėjo pasakyti, kokia užsienio kalba įrašas padarytas ir kas maždaug ten rašoma, ko linkima. Daugiausia įrašų rasta anglų, vokiečių ir rusų kalbomis.

Dauguma 6-7 klasių mokinių dirbo aktyviai, tačiau buvo ir tokių, kurie į aktyvų darbą neįsitraukė. Tai atsispindėjo ir per pyrago dalinimą, kai buvo atsižvelgta į kiekvieno mokinio įdėtą darbą pamokoje. Aktyviausieji moksleiviai gavo didžiausią pyrago dalį, o mažiau aktyviems teko mažesnė dalis. Kadangi pyrago būta netikro, tai pastarieji mokiniai ilgai neliūdėjo, visgi pripažino, kad pastangas reikia rodyti visiems. Tuo tarpu mokytojai yra įsitikinę, kad tokio pobūdžio pamokos neabejotinai prisideda prie mokinių noro mokytis užsienio kalbų.

Integruotos pamokos anglu-rusu 2017 001 Integruotos pamokos anglu-rusu 2017 004 Integruotos pamokos anglu-rusu 2017 005 Integruotos pamokos anglu-rusu 2017 006 Integruotos pamokos anglu-rusu 2017 009 Integruotos pamokos anglu-rusu 2017 011

Skip to content