Augalų karalystė

Daiva Kaunienė,
ikimokyklinio ugdymo grupės „Saulutės“ vyresnioji auklėtoja

Darželio gėlynuose pražydus pirmosioms gėlytėms, vaikai susidomėjo, kaip jos auga, ko joms reikia, kad galėtų augti.

Stebėdami žydinčias snieguoles vaikai auklėtojai uždavė daugybę klausimų. Todėl nieko nelaukę aptarėme temą „Augalų karalystė“.

Pasitelkę į pagalbą įvairią vaizdinę medžiagą, susipažinome, kaip daiginamos sėklos, ko reikia, kad augalas augtų, kokios pagrindinės augalo dalys. Įgytas žinias pritaikėme praktikoje, visi sėjome atsineštas įvairias sėklas. Vieni sėjo agurkų, kiti ridikėlių, treti žirnių ir pupelių, o kai kurie ir gėlių sėklas.

Po geros savaitės sulaukėme pirmųjų daigelių, kurie vaikučius labai nudžiugino. Kiekvieną dieną ugdytiniai stebi savo augalus, juos laisto. Tikimės atėjus laikui paragauti išauginto derliaus.