BAIGIASI PROJEKTAS „KOKYBĖS KREPŠELIS“

2022 m. rugpjūčio mėnesį baigiasi ES lėšomis finansuojamas projektas „Kokybės krepšelis“, skirtas 5-10 klasių mokinių branduolio dalykų (kalbų, tiksliųjų, gamtos, socialinių mokslų) pasiekimams gerinti. Šis projektas mokykloje buvo įgyvendinamas dvejus mokslo metus.

Plano įgyvendinimo situacija

Mokyklos veiklos tobulinimo plano (MVTP) rodikliai.

Iš 16 kiekybinių rodiklių: viršyta 4 rodikliai; pasiekta 11 rodiklių; nepasiekta visa apimtimi 1 rodiklis.

Iš 7 kokybinių rodiklių: viršyta 4 rodikliai; pasiekta 1 rodiklis; nepasiekta visa apimtimi 2 rodikliai.

Lėšos:

Planuota (2020 m.) – 27612 Eur; skirta (per 2 metus) – 27612 Eur, panaudota – 27612 Eur.

Sėkmė(-ės):

1. Kiekvieno mokinio pasiekimų kasdienis vertinimas pamokose.
  2. Dalyko konsultacijų mokiniui skyrimas iki to laiko, kol mokinys pasieks savo gebėjimų lygį dalyke.
  3. Reguliarus (kas du mėnesius) kalbų, tiksliųjų, gamtos, socialinių mokslų pasiekimų pažangos ataskaitų „įdarbinimas“: administracija + (mokytojai + klasių vadovai) + (mokiniai + mokinių tėvai).

Problema:

Rodiklių, siejamų su NMPP ir PUPP, pasiekimai (tikėtina) vėluoja, nes ženklesnė pažanga branduolio dalykuose labiau matoma  tik antrųjų projekto įgyvendinimo metų pabaigoje (yra likę mokymosi spragų iš ankstesnių mokymosi metų).

Mokinių pažangą projekto metu matavome dviem skaičiais po kablelio, rezultatais labai džiaugiamės ir mes, ir mokytojai, ir mokiniai, ir tėvai.

Siekėme, kad metinis 5-10 klasių:

–  visų dalykų pasiekimų vidurkis pagerėtų 0,10 balo, vykdant projektą pagerėjo 0,50 balo;

– branduolio dalykų pasiekimų vidurkis siektų 7,00, vykdant projektą pasiekta 7,21!

Ačiū projektui už platesnes galimybes  po 2018 m išorės vertinimo ir 2020 m pavasario nuotolinio

– toliau ir giliau tęsti numatytas veiklas mokinių pažangai

– greičiau pasiekti užsibrėžtus tikslus

Manome, kad jei ne nuotolinis ir jei ne „Kokybės krepšelis”, esamą dabartinį tašką būtume pasiekę tik 2024-2025 m.m.

Ramūnas Grikšas,

direktoriaus pavaduotojas ugdymui