Bendradarbiavimas: integruota pamoka „Kintai Arts“ meno rezidencijoje su Martynu Pekarsku

Spalio 12 dieną vyko integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka „Pasirinkimas“ 8 ir 9 klasėms. Tai susitikimas su Martynu Pekarsku, tapybos darbų parodos „Mėlynas ekranas“ autoriumi, „Kintai Arts“ meno rezidencijoje. Dailininkas pasakojo apie savo paveikslus, sukurtus veikiamas karo situacijos, kaip juos tapė klausydamas muzikos ir nuolat svarstydamas apie žmogaus egzistenciją, meno paskirtį. Klausimų pateikė mokiniai ir mokytojai R. Bukavickas, N. Sodonienė, kurių dėka ir vyko tokia įdomi pamoka.

Kaip mokiniai vertina?

„Labiausiai patiko klausytis M. Pekarsko pasakojimo apie gyvenimą ir apie tai, kodėl jis pasirinko tokį būdą parodyti savo mintis ir jausmus.“

„Gerai sugalvojo parodos pavadinimą „Mėlynas ekranas“ susieti su kompiuterio būsena“.

„Įdomu, kad paveiksluose apie nerimą tokios ryškios spalvos“.

„Patiko, nes nuomonė yra išreikšta kitokiu būdu“.

„Sudomino, kai atsakė į klausimus ir pasakojo, ką pats galvojo būdamas 14-16 metų.“

„Nustebau, kai sužinojau, kad šis dailininkas yra mokęsis Kintų mokykloje, kad jis taip gerai atsiliepia apie Kintų miestelį ir pamario gamtą.“

Agnė Šikšniūtė,

Jaunųjų žurnalistų klubas „Kas? Kur? Kada?“