Bendradarbiavimas: integruotos lietuvių kalbos ir istorijos pamokos 6 ir 7 klasėse, dirbant mišriose grupėse

Pirmą praktinių studijų dienų savaitės antradienį (birželio 7 d.) darniai bendradarbiavo 6 ir 7 klasės net penkiose integruotose lietuvių kalbos ir istorijos pamokose „Keturi metų laikai ir darbai: Viduramžių ir Naujųjų laikų žemės ūkis bei amatai“.
Visų pirma, mokytojai R. Bukavickas ir N. Sodonienė kartu su mokiniais aptarė pamokų tikslą ir uždavinius, veiklos eigą. Mokiniai pasiskirstė į keturias grupes, pasirinkdami narius pagal gimimo metų laiką.
Po to grupės pradėjo veikti: ruošti pristatymui skaidres, atlikti pirmą užduotį pagal K. Donelaičio „Metų“ ištraukas – surasti ir pabraukti įvardytus darbus.
Kita veikla praktinė, vaikštant po Kintus (daržus, sodus…) ir apžiūrint Kintų Vydūno kultūros centre eksponatus, atneštus iš fondų – įvairius darbo įrankius.
Paskui grupės ruošė darbų pristatymą: pildė skaidres, mokėsi raiškiai skaityti K. Donelaičio poemos „Metai“ ištraukas.
Paskutinė veiklos dalis buvo atliktų užduočių pristatymas – kiekvieno nario, nors ir trumpas, kalbėjimas viešai bei įsivertinimas.
Beje, mokiniams patiko mokytojos sudaryta galimybė pabandyti kočioti (lyginti) lininius rankšluosčius, staltieses.

Nijolė Sodonienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė