Bendras kintiškių mokinių ir neįgalių jaunuolių „Laiškas pavasariui“

Vaida NAUSĖDAITĖ,
Kintų fil. vyr. bibliotekininkė

Balandžio 16 d. Kintų pagrindinės mokyklos 8-10 kl. ir Šilutės pirmosios gimnazijos KINTŲ skyriaus 3f kl. mokinės, lydimos mokyklos socialinės pedagogės Jurgitos Tamošiūnienės ir Kintų filialo vyr. bibliotekininkės Vaidos Nausėdaitės, vyko į Šilutės socialinių paslaugų įstaigoje tarnybą, kur susitiko su  jos lankytojais – protinę negalią turinčiais jaunuoliais. Susitikimas organizuotas pagal Kintų pagrindinės mokyklos jaunimo iniciatyvų projektą „Sužinok! Daryk! Tobulėk!”, kurį finansavo Šilutės rajono savivaldybė.

Prieš išvyką mokinės rinkosi į Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcį centrą ir savarankiškai bei savanoriškai ruošė dovanas: kepė pyragus ir gamino atvirutes kiekvienam tarnybos lankytojui ir darbuotojui.

Padalinio vadovė Reda Urbaitytė supažindino mokines su centro veikla, aprodė patalpas, kurių erdves puošia lankytojų kūrybiniai darbeliai.

Susitikimo tikslas – ne tik susipažinti su tarnybos veikla, bet ir su pačiais lankytojais, tad buvo susėsta prie bendro stalo skanauti merginų pyragų ir pabendrauti artimiau.

Vien kalbų neužteko – nutarta rašyti „Laišką pavasariui“, siunčiant jam savo piešinius, kuriuose atsispindėjo tai, ko visi jau pasiilgę: šiluma, gėlės, paukščiai. Kintiškės ir tarnybos lankytojai  tarpusavyje bendravo įvairiomis temomis, kartu kūrė piešinius – rinkosi priemones, spalvas, brėžė kontūrus. Kūrybinio darbo metu netilo juokas, o ore sklandė nuoširdumas ir gerumas. Visi piešiniai sudėti į bendrą paveikslą „Laiškas pavasariui”. Šiuo metu jis puošia Kintų pagrindinės mokyklos fojė.

Kai Kintų mokinės įteikė kiekvienam lankytojui po rankų darbo atvirutę, jie atsidėkojo padovanodami spalvingą rankų darbo gėlių puokštę. Dovanos primins apie užsimezgusią Kintų pagrindinės mokyklos, Kintų bibliotekos ir Šilutės socialinių paslaugų įstaigoje tarnybos draugystę, o įgyta patirtis galbūt paskatins merginas studijuoti ar savanoriauti socialinių paslaugų srityje.

Skip to content