Dešimtokams pilietinio ugdymo pamoka Šilutės r. apylinkės teisme

Vitalija Ringytė-Ališauskienė,
istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja

Gegužės 19 d. dešimtokams pilietinio ugdymo pamoka vyko netradicinėje aplinkoje  –  Šilutės r. apylinkės teisme. Tai buvo organizuota siekiant keisti teismo, kaip institucijos, kuri baudžia, įvaizdį ir praturtinti mokinių turimas žinias.

Apie teismus ir jų veiklą Lietuvoje, sprendžiamų bylų skirstymą į administracines, civilines, baudžiamąsias mokiniai mokėsi ankstesnėse pamokose. Jų metu išaiškėjo, kad nė vienam teisme iki šiol nėra tekę būti, tad išvyka intrigavo.

Ekskursiją vedė teismo pirmininkė Virgina Pankauskienė. Ji papasakojo apie teismų sistemą Lietuvoje, teisėjo darbą, atsakė į mokiniams kilusius klausimus. Taip pat priminė, kokia atsakomybė gresia nepilnamečiams už atliktas nusikalstamas veikas. Išklausius teorinę dalį, mokinių laukė malonus netikėtumas – inscenizuotas baudžiamosios bylos nagrinėjimas. Jame dešimtokai nagrinėjo pačių sugalvotą kiaulės vagystės bylą.

Pasibaigus teismo procesui, teismo pirmininkė aprodė patalpas, kuriose dirba teisėjai, laikomi suimti asmenys.

Apie mūsų viešnagę rašo: http://www.klat.lt/lt/silutes-rajono-apylinkes-teismas/naujienos-stra/silutes-rajono-apylinkes-naujienos/silutes-teisme-sveciavosi-53pv.html

Skip to content