Dirbtuvėlės „Išmanieji namai“

Balandžio 8–9 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko dirbtuvėlės „Išmanieji namai“, surengtos vykdant projektą „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės. Dirbtuvėlėse buvo pakviesti dalyvauti Kintų pagrindinės mokyklos 5 klasės mokiniai ir ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ ugdytiniai. Užsiėmimus vedė Vilniaus universiteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto mokslo darbuotoja dr. Anita Juškevičienė.

Ar žinai kas yra „protingas“ namas? Protingas namas – sistema, jungianti visus namo inžinerinius įrenginius į bendrą visumą, užtikrinančią optimalų funkcionavimą – patogius, saugius ir ekonomiškus namus. Jie gali palaikyti ryšį su kitais įrenginiais, veikti interaktyviai ir savarankiškai, todėl dažnai yra naudojami ir už namo ribų – šiltnamiuose, gamtai tyrinėti. Išmanieji įrenginiai apdoroja, valdo ir perduoda informaciją elektriniais signalais. Geriausias būdas išsiaiškinti, kaip jie veikia yra elektrinių grandinių prototipavimas.

Jauniausieji projekto dalyviai buvo supažindinti su jau greitai pradėsiančiomis veikti robotikos dirbtuvėlėmis bibliotekoje. Dalyviai apžiūrėjo jau sukonstruotus įvairių įrenginių prototipus ir juos išbandė. Labiausiai ikimokyklinukams patiko galimybė pasivaikščioti po virtualią erdvę, naudojant virtualios realybės akinius. Vaikai virtualiai nardė po vandeniu, pabuvojo kalnuose, miške, sutiko išnykusius dinozaurus.

5 klasės mokiniai, išklausę teorinę dalį, turėjo puikią galimybę viską atlikti praktiškai. Užsiėmimo metu vaikai konstravo vandens lygio matuoklio, dirvožemio drėgnumo, aplinkos temperatūros ir drėgmės lygio bei dujų koncentracijos ore nustatymo įrenginių prototipus, naudodami Arduino valdiklių rinkinius. Tokiu būdu jie rinko reikiamą informaciją, sistemino gautas žinias bei mokėsi dirbti komandoje.

Mokiniai turėjo puikią informacinių technologijų pamoką, kurios metu virtualioje aplinkoje galėjo keliauti, patirti nepamirštamų įspūdžių ir turėjo galimybę pasidaryti išmanųjį įrenginį.

Visi dalyviai dėkingi Anitai Juškevičienei už šias dirbtuvėles.

Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios

bibliotekos Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Vitalija Vyšniauskienė

Skip to content