Ekskursija į Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratoriją

2017-09-15 Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus gimnazistai dalyvavo mokomojoje išvykoje į Žuvininkystės tarnybos prie LR ŽŪM Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyriaus Žuvininkystės tyrimų ir mokslo laboratoriją.

Ekskursijos metu dalyviams bus pristatytos ŽTM skyriuje vykdomos veiklos bei atliekami tyrimai: gėlo ir jūrinio vandens uždarosios vandens apytakos sistemos (UVAS) ir jose auginamos žuvys ir vykdomi eksperimentai, eksperimentinės ekologijos laboratorijoje mezokosmų sistema ir vandens srovės kanalas, molekulinės biologijos laboratorija ir vykdomi moksliniai eksperimentai. Dalyviai susipažino su žuvų biologine analize, žuvų amžiaus nustatymo metodikomis, duomenų apie žuvų išteklius ir būklę rinkimo programa bei duomenų rinkimo būdais, žuvų išteklių ir būklės monitoringu. Gimnazistai turėjo galimybę patys įvairiais prietaisais išmatuoti vandens parametrus, atlikti žuvų matavimus. Šioje patyriminėje išvykoje moksleiviai puikiai integravo fizikos, biologijos ir ugdymo karjerai žinias.

Ingrida Cyrolies,

ugdymo karjerai koordinatorė

Skip to content