Ekskursija į Žuvininkystės ir jūrinės akvakultūros atviros prieigos laboratoriją

Rugsėjo mėnesį Lietuvos didžiuosiuose miestuose vyko mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiai. Pagrindiniai mokslo festivalio tikslai: ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą ir skatinti jaunimą, ypač moksleivius siekti karjeros moksle.

Rugsėjo 9-tąją 4e klasės gimnazistai turėjo galimybę dalyvauti ekskursijoje į Žuvininkystės ir jūrinės akvakultūros atviros prieigos laboratoriją.

Laboratoriją sudaro Eksperimentinės ekologijos laboratorija ir uždara recirkuliacinės akvakultūros sistema. Eksperimentinės ekologijos laboratorijoje sumontuota didelio tūrio (4 m aukščio, 3 m³) mezokosmų sistema ir eksperimentinis srovės kanalas yra vieninteliai tokio pobūdžio įrengimai rytų Baltijos pakrantėje, leidžiantys atlikti jūros ir tranzitinių vandenų ekosistemų tyrimus. Mezokosmuose atliekami tyrimai, susiję su eutrofikacijos procesais, planktono mitybinėmis grandinėmis, trumpalaikiai eksperimentai su akvakultūroje auginamais gyvūnais, maistinėmis kultūromis, augimo preparatais. Srovės kanalas – tai 8 m ilgio ir 1 m pločio įrenginys, skirtas tyrinėti atviros vagos tėkmės dinamiką, nešmenų transporto ir nusėdimo procesus, vandens gyvūnų (bestuburių, nėgių ir žuvų) ekologiją ir elgseną.

Ingrida Cyrolies,

ugdymo karjerai koordinatorė

Skip to content