Europos kalbų diena Kintų mokykloje

Rugsėjo 26 dienos rytą Kintų mokyklos bendruomenė sveikinosi 4 kalbomis: gimtąja lietuvių, vokiečių, anglų ir rusų. Jų mokiniai mokosi, todėl frazės „Labas rytas! Kaip gyvenate? Ačiū, gerai! Kokia jūsų nuotaika? Kokia šiandien diena?“ ir kitos, išrašytos lapuose fojė, buvo dažnam suprantamos. Džiugiai bendrauti skatino nuotaikingos dainos, skambančios keliolika kalbų.

Pirmos pamokos metu Kintų skyriaus IIId klasės gimnazistai grupelėmis lankėsi visose klasėse ir,  kultūringai bendraudami  lietuvių, vokiečių, anglų ir rusų kalbomis, atkreipė dėmesį, kad rugsėjo 26-oji yra Europos kalbų diena. Ir mokiniai, ir mokytojai, ir direktorė bei kiti darbuotojai  priėmė maloniai , kai kurie palaikė pokalbį net ne viena  kalba, o pirmokai pavaišino obuoliais.

Taip Kintų mokyklos bendruomenė buvo skatinama mokytis daugiau kalbų – juk tai tikrai praverčia šiame įvairiame ir daugiakalbiame pasaulyje.

Šį priminimą organizavo mokytojai kalbininkai: rusų kalbos – Loreta Butkienė, lietuvių – Nijolė Sodonienė, anglų ir vokiečių – Vaidotas Vilkas.

Nijolė Sodonienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Skip to content