Europos kalbų diena paminėta Kintuose

Vitalija Vyšniauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Rugsėjo 26-ąją visa Europa mini Europos kalbų dieną. Skatinant įvairių kalbų mokymąsi Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas, bendradarbiaujant su Kintų pagrindinės mokyklos užsienio kalbų mokytojais, surengtas protų turnyras „Pasuk makaulę“ apie Europos valstybes, jų kalbas ir tradicijas. Šis turnyras kasmet įgauna vis didesnį populiarumą, yra laukiamas ir mėgstamas mokinių. Galima sakyti, kad tai jau tradicinis bibliotekos ir mokyklos renginys, organizuojamas jau trečius metus iš eilės.

Turnyras skirtas vyresniojo amžiaus dalyviams – 8–10 klasių bei gimnazijos 3–4 mokiniams. Kintų pagrindinės mokyklos 5–7 klasių mokiniai dalyvavo kaip protų turnyro sirgaliai.

Kiekviena klasė išsirinko 5 asmenis,  kurie galėtų ją atstovauti. Renginio pradžioje burtų keliu sudarytos penkios mišrios komandos. Visose penkiose komandose, turinčiose savo kapitonus, buvo po vieną atstovą iš kiekvienos klasės. „Geltonųjų“, „Violetinių“, „Oranžinių“, „Raudonųjų“ ir „Žaliųjų“ komandos varžėsi 4-iuose turuose: „Ką žinai apie kalbą?“, „Europos patarlės“, „Europos vaizdai“, „Muzikos karuselė“.

Turnyrą vesti padėjo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda. Jis atsivežė interaktyvaus balsavimo įrangą, tad rašyti ant lapelių bei skaičiuoti balų nereikėjo. Balsavimas vyko naudojantis  pulteliais.

Protų turnyre visų komandų žinių lygis nedaug skyrėsi. Žaidimo metu buvo daug juoko ir teigiamų emocijų.

Sumuojant galutinius protų turnyro rezultatus, sirgaliai turėjo galimybę atsakyti į pateiktus klausimus ir gauti prizus už teisingus atsakymus.

Protų turnyro „Pasuk makaulę“  nugalėtojais tapo „Violetinių“ komanda. Nugalėtojai ir dalyviai apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

2 3 4 5 6 7 8 IMG_5717 IMG_5726 IMG_5742 nugalėtojai

Skip to content