Europos kalbų dienos minėjimui – protų turnyras „Pasuk makaulę“

Vaida Nausėdaitė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Rugsėjo 26-ąją visa Europa mini Europos kalbų dieną. Šią dieną stengiamasi nepamiršti gyvuojančių ir jau išnykusių Europos kalbų, stiprinamas bendradarbiavimas tarp įvairių institucijų, skiriamas dėmesys kalbos kultūrai.

Kintų pagrindinėje mokykloje jau antrąkart ši diena minima protų turnyru „Pasuk makaulę“. Pagrindiniai šio turnyro organizatoriai – Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas ir Kintų pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytojas Vaidotas Vilkas bei rusų kalbos mokytoja Loreta Butkienė. Šis turnyras skirtas vyresnių klasių moksleiviams – 8-10kl. bei gimnazijos 3-4kl. Iš kiekvienos klasės buvo sudarytos 5-ių asmenų komandos, kurios tarpusavyje varžėsi 5-iuose turuose: I turas – „Ką žinai apie kalbą?“, II turas – „Europos patarlės“, III – „Europos vaizdai“, IV – „Šnabždesio iššūkis“, V – „Muzikos karuselė“. Komandos susigalvojo pavadinimus, tad turnyre dalyvavo „Esperantai“, „Nežiniukai“, „Bitlai“, „5/5“, „Auksiniai reanimacijos lankytojai/ARL“. Turnyrą vesti padėjo viešosios bibliotekos informacijos skyriaus specialistas Donatas. Jis į Kintus atsivežė balsavimo sistemą „Active vote“, tad protų turnyras vyko interaktyviai, balsavimo pultelių pagalba.

Daugiausiai žinių reikalaujantis buvo pirmasis turas „Ką žinai apie kalbą?“, daug juoko ir teigiamų emocijų sukėlė „Šnabždesio iššūkis“. Jo metu vienam iš komandos narių uždedamos ausinės, kuriose labai garsiai groja muzika. Tuomet kiti komandos nariai per duotą laiką turi kuo aiškiau ištarti jam žodžius, kad su ausinėmis esantis asmuo kuo greičiau teisingai atkartotų žodžius. Šio iššūkio metu prie galutinių balų dvi komandos prisidėjo net po 7 papildomus balus. 2-ajame ture „Europos patarlės“ komandos bandė rasti 5 skirtingų kalbų patarlių atitikmenis lietuvių kalboje. Net ir nemokėdami ispanų, lenkų ar vokiečių kalbų mokiniai gana sėkmingai į daugumą klausimų atsakė teisingai. Tad visgi kartais svarbu, net tik žinojimas, bet ir nuovokumas. Turnyro nugalėtojais tapo komanda „Esperantai“. Jie surinko 22 taškus, nuo jų vos keletą taškų atsiliko komandos „Bitlai“ ir „5/5“, užėmusios 2-ą ir 3-ią vietas. Džiugu, kad šis turnyras kasmet įgauna vis didesnį populiarumą, kad yra laukiamas ir mėgiamas mokinių. Tikimės, kad jis taps tradiciniu bibliotekos ir mokyklos renginiu.

klausimai-ziurovams
Klausimai žiūrovams.
nugaletoju_esperantu_komanda
Nugalėtojų eksperantų komanda.
renginio-akimirka
Konkursas.
snabzdesio-issukis
Šnabždesio iššūkis.
Skip to content