Gerosios patirties sklaida: atvira integruota lietuvių kalbos ir matematikos pamoka „Skaičiai ir skaitvardžiai lietuvių mįslėse“, mokantis elektroninėje erdvėje

2021-05-20

Kintų pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniams gegužės 20 dieną vykusią virtualioje mokymosi aplinkoje „Google Workspace for Education“ integruotą lietuvių kalbos ir matematikos pamoką „Skaičiai ir skaitvardžiai lietuvių mįslėse“ stebėjo 18 lietuvių k. ir matematikos mokytojų (ir ne tik iš mūsų rajono). Atvira nuotolinė pamoka – retenybė, juo labiau integruota, o dar tokių skirtingų dalykų.

Pamoką vedusios mokytojos Elena Lučinskienė ir Nijolė Sodonienė, naudodamos vaizdingas skaidres, „Google classroom“ aplinkos baltąją lentą, skatino mokinius įminti mįsles, jose rasti lyginius ir nelyginius, pirminius ir sudėtinius skaičius, kiekinius ir kelintinius skaitvardžius. Prisiminę dar ir rašybos kai kuriuos sudėtingesnius atvejus (pagal LRT rašybos klipus), septintokai atliko diferencijuotas užduotis ir žodžiu, ir pademonstruodami bei raštu „Google classroom“ dokumente, mokytojoms tiesiogiai patariant.

Džiugu, kad mūsų septintokai tokie šaunuoliai: visą laiką kultūringai ir aktyviai dalyvavo tiek žodžiu, tiek raštu atlikdami užduotis. Kolegos iš kitų mokyklų stebėjosi, kokie drąsūs, bendraujantys ir aktyvūs mokiniai.

Įsivertinant ir aptariant veiklą, išaiškėjo, kad buvo pakartotos, įtvirtintos numatytos pamokos uždaviniuose matematikos ir lietuvių kalbos žinios, o sunkiausiai, pasak septintokų, sekėsi įminti mįsles.

Dėkojame kolegoms: direktoriaus pavaduotojui Ramūnui Grikšui, sukūrusiam „Google Meet“ kambarį ir jį administravusiam, 7 klasės vadovui Laimondui Tarozai, socialinei pedagogei Jurgitai Tamošiūnienei – už įvairią pagalbą organizuojant ir vedant šią atvirą integruotą pamoką.

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Elena Lučinskienė,
matematikos mokytoja metodininkė