„IAAF vaikų lengvosios atletikos“ varžybos Kintuose

Lina Leikuvienė,
kūno kultūros mokytoja metodininkė

Gruodžio 7 dieną „IAAF vaikų lengvosios atletikos“ (IAAF Kids’ Athletics – angl.) varžybos pirmą kartą įvyko Šilutės rajone, Kintų pagrindinėje mokykloje. Tai visame pasaulyje Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos vykdomas projektas. Jis skirtas 7- 12 metų vaikams susipažinti su lengvąja atletika ir ją pamėgti. Projektas ypač populiarus Lenkijoje.

Mažoje Kintų pagrindinės mokyklos sporto salėje komandomis varžėsi 36 Kintų pagrindinės mokyklos 2-4 klasių mokiniai ir grupelė jauniausiųjų Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečių. Renginio siela, mankštos organizatorė, vaikų drąsintoja ir geriausia varžybų draugė buvo sportiškoji Pepė. Varžybos savo įdomiomis rungtimis, gražiu, spalvotu ir saugiu inventoriumi labai patiko dalyvavusiems vaikams, jų mokytojoms. Po varžybų visiems besivaržiusiems dalyviams įteikti „IAAF vaikų lengvosios atletikos“ pažymėjimai už sėkmingą pasirodymą.

Daugumai vaikų ir net suaugusiųjų lengvoji atletika asocijuojasi tik su bėgimais. Retas žino, kad yra ir kitos rungtys –  įvairūs šuoliai ir metimai, barjeriniai bėgimai. Būtent šiose varžybose vaikai žaismingai, įdomiai ir saugiai gali susipažinti, išbandyti įvairias lengvosios atletikos rungtis, pritaikytas pagal jų amžių ir gebėjimus.

Kūno kultūros mokytojai varžybas organizuoti padėjo ir komandų vadovų pareigas užėmė  mokyklos gimnazistai, kurie įgijo sportinių renginių organizavimo ir bendravimo su pradinių klasių mokiniais patirties.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Skip to content