Įdomi patirtis mokslo festivalio ,, Erdvėlaivis Žemė” edukacijose Kaune

2019-09-17 Kintų pagrindinės mokyklos devintokai kartu su Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus gimnazistais lankėsi mokslo festivalio ,,Erdvėlaivis Žemė – 2019”net trijose edukacinėse programose Kaune.

Pirmoji programa vyko Kauno klinikų kraujo perpylimo centre. Mokiniai sužinojo apie donorystę ir donorų kraujo kelią iki ligonio. Savanoriai galėjo duoti kraujo tyrimams ir stebėti tyrimo eigą, sužinoti, kokius organizmo sutrikimus galima nustatyti. Įdomu buvo stebėti tyrimams naudojamą įrangą, sužinoti kokio išsilavinimo reikia, norint dirbti kraujo tyrimų centre.


Antoji edukacinė programa vyko LSMU farmacijos muziejuje. Ji buvo teatralizuota. Mokinius senovinėje laboratorijoje pasitiko alchemikas, kuris įdomiai papasakojo apie vaistų gamybos istoriją ir vaistų gamybą šiandien.
Pažintis su veterinarijos gydytojo, maisto kokybės eksperto profesijomis ir mokymosi programomis ir sąlygomis vyko LSMU Veterinarijos fakultete. Mokiniai pabuvojo veterinarijos klinikose, kur galėjo stebėti gyvūnų apžiūrą student užsiėmimų metu, aplankyti anatomijos muziejų.


Visos edukacijos buvo labai įdomios ir praplėtė žinias profesijas susijusias su medicina ir farmacija.

Ingrida Cyrolies,
UK koordinatorė

 

 

Skip to content