IMPROVIZUOTA DAILĖS PAMOKA PARODOS ERDVĖJE

Kintų pagrindinė mokykla bendradarbiauja su vietos kultūros įstaigomis ir dažnai lankosi Kintų Vydūno kultūros centro ekspozicijose ir organizuojamose parodose. Šį kartą Vydūno parodų palėpėje buvo eksponuojama tautodailininkės Violetos Astrauskienės, iš Švėkšnos, grafikos miniatiūrų paroda „Tau garbioji, Ėve“ ir „Odė moterystei“. Dailininkės paroda skirta Baltų dievybėms ir moteriškumo stichijai išryškinti.

Kadangi beveik kiekvienos klasės dailės programoje turime pamokas apie Baltų meno simbolius, mokiniams buvo puiki proga papildyti žinias analizuojant dailininkės sukurtus dievybių portretus, išradingai pavaizduojant jų valdomas stichijas. Dailės pamokų metu 6-10 klasių moksleiviai ne tik aplankė parodą,
analizavo ir aiškinosi baltiškų dievybių stichijas, žmogaus portretinio vaizdavimo būdus, bet ir atlikinėjo praktines užduotis parodos erdvėje.

Mokiniai sužinojo naujus vardus ir kokias stichijas valdo Bangpūtys, Patrimpas, Vėjopatis, Aušrinė, Bubilas, Šventpaukštis. Kitos klasės tyrinėjo grafinės linijos vaizdavimo ir komponavimo būdus, ornamentikos panaudojimą juodai baltoje kompozicijoje. Pamokos metu 6-7 ir 10 klasės mokiniai improvizuotai patys pabandė pavaizduoti saulės ir mėnulio stichijas.

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja

Skip to content