Inkiliukų kėlimas

Daiva Kaunienė,
ikimokyklinio ugdymo grupės vyresnioji auklėtoja

Kovo 18 dieną ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai bei  1-4 klasių mokiniai, nešini inkilais, rinkosi į daugiafunkcio centro salę, kur vyko „Inkiliukų kėlimo“ šventė. Iš viso vaikai su tėveliais pagamino 26 inkilus.

Šventėje dalyvavo Ventės ornitologijos stoties vadovas Vytautas Jusys ir Kintų girininkijos atstovai Dalia ir Romualdas Barkauskai. Ornitologas V. Jusys vaikams papasakojo apie paukščių įvairovę, kiek jų kasmet aplanko mūsų kraštą, koks paukštis pats greičiausias, koks pats mažiausias, kiek yra paukščių rūšių ir t.t.

Girininkas R. Barkauskas vaikams papasakojo, kur ir kaip reikia kelti inkilus. Priminė, kad inkiliukai visuomet turi būti atsukti į pietryčių arba pietų pusę, kad saulė sušildytų inkilus ir paukštelius. Vaikai pateikė daug juos dominančių klausimų, į kuriuos sulaukė atsakymų. Atsidėkodami svečiams, vaikai įteikė po velykinį margutį.

Visi  IUG, PUG vaikai bei 1-4 klasių mokiniai sveikino pavasarį paruoštomis programėlėmis. Dainavo dainas apie varnėnus, pelėdą, žąsį. Šoko ratelį apie paukštelius. Sekė sakmes, pasakas apie gandrą, balandį. Skaitė eilėraščius, mėgdžiojo paukščių balsus.

Šventės pabaigoje vaikams ir jų tėveliams, kurie gamino inkilus, organizatoriai D. Kaunienė, L. Taroza, S. Rangienė įteikė padėkos raštus ir pakvietė visus į pamiškę iškelti 4 inkilus. Kitus inkilus girininkas su eiguliu iškėlė įvairiose miško vietose, kur dažniausiai lankosi sparnuočiai. D. Barkauskienė, dėkodama už pagalbą gaminant inkilus, vaikus pavaišino saldainiais.