Integruota biologijos ir lietuvių kalbos pamoka Ventės ornitologinėje stotyje

8 klasės mokiniams integruota biologijos ir lietuvių kalbos pamoka „Sezoniniai pokyčiai paukščių gyvenime. Migracija. Lek gervelė“ vyko spalio 3 d. Ventės ornitologinėje stotyje.

Ventės rago ornitologijos stoties vedėjas, ornitologas Vytautas Jusys supažindino su šiuo laikotarpiu migruojančiomis paukščių rūšimis. 2007 m. šis mokslininkas su bendraminčiais įkūrė Lietuvos paukščių fotografų klubą Birdpix.lt. Pats yra padaręs apie dešimtis tūkstančių paukščių fotografijų: daugelį jų rastume knygoje „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“. V. Jusio sužieduotų paukščių kiekis yra antras pagal dydį rezultatas pasaulyje. Tad klausytis šios asmenybės sklandaus ir informatyvaus pasakojimo buvo itin įdomu.

Ornitologų  V. Jusio ir V. Eigirdo  vedamo edukacinio užsiėmimo metu mokiniai įgijo žinių apie paukščių biologiją, jų migraciją, žiedų rūšis, stebėjo, kaip atsargiai ir greitai žieduojami sparnuočiai.

Muziejaus pirmojo aukšto salėje mokiniai, susipažinę su paukščių iškamšų ekspozicija, jų migracijos keliais, istoriniais ornitologinės stoties vystymosi aspektais, stebėdami plačiuose ekranuose demonstruojamą vaizdo medžiagą, atliko iš anksto paruoštas užduotis, jas siedami su žiniomis apie Pasaulio medį, lietuvių liaudies dainų motyvais.

Džiaugiamės galimybe bendradarbiauti ir mokytis mus supančioje aplinkoje ir iš jos.

Ingrida Cyrolies,

biologijos mokytoja metodininkė

Nijolė Sodonienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Skip to content