Integruota istorijos ir kūno kultūros pamoka „Olimpinės žaidynės“

V. Ringytė-Ališauskienė,
istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja

7 klasės mokiniams kovo 31 d. vyko integruota istorijos ir kūno kultūros pamoka, skirta įtvirtinti turimas istorines žinias ir sieti jas su šiandienos olimpiečių aktualijomis.

Pamokoje, kurią vedė mokytojos V. Ringytė-Ališauskienė ir Lina Leikuvienė, mokiniai prisiminė olimpinių žaidynių ištakas, prasidėjusias 776 m. pr. Kr., pagilino žinias pasakodami vieni kitiems apie žaidynių vyksmą, kuris trukdavo 5 dienas. Taip pat supažindino su rungtimis ir kaip jose rungėsi senovės graikai, o tada tą rungtį atlikdavo patys.

Mokiniai pastebėjo, kad pakito olimpinių žaidynių tradicijos. Jei graikai nutraukdavo visus karus ir vykdavo į žaidynes, tai 1896 m. atkurtos žaidynės dėl pasaulinių karų buvo nutrauktos ir tampa vis labiau politizuotomis.

Smagu, kad šioje pamokoje mokiniai galėjo ne tik girdėti pasakojimus ar matyti skaidrėse nuotraukas apie olimpines žaidynes, bet ir „būti jų dalyviais“. Džiaugiamės mokinių aktyvumu, nes visi buvo pasiruošę kalbėti ar susirungti ir tapti olimpionikais – olimpinių žaidynių nugalėtojais.

Skip to content