Integruota istorijos- kūno kultūros pamoka „Olimpinės žaidynės“

Vitalija Ringytė-Ališauskienė,
istorijos mokytoja

Kovo 9 d. vyko integruota istorijos – kūno kultūros pamoka 7 klasės mokiniams. Joje buvo įtvirtintos turimos istorinės žinios, kurias gavo istorijos pamokose: reikėjo susieti ir palyginti jas su šiandienos olimpiadomis. Pamoką vedė mokytojos V. Ringytė-Ališauskienė ir Lina Leikuvienė.

Pamokoje mokiniai prisiminė olimpinių žaidynių ištakas prasidėjusias 776 m. pr. Kr. Įtvirtino per pamoką įgytas žinias atlikdami sportines rungtis, kuriose varžydavosi senovės graikai. Olimpinių rungčių taisykles ir kaip jas reikia teisingai atlikti mokiniai turėjo pristatyti pasiruošę tam iš anksto. Taip pat išmėgino jėgas žaisdami žaidimus, kuriuos vaikai ir jaunuoliai žaisdavo Antikoje.

Mokiniai, stebėdami mokytojų paruoštus video ir skaidrių pranešimus, pastebėjo, kad pakito olimpinių žaidynių tradicijos. Jei graikai nutraukdavo visus karus ir vykdavo į žaidynes, tai 1896 m. atkurtos olimpinės žaidynės dėl pasaulinių karų buvo nutrauktos ir tampa vis labiau politizuotomis, nebėra lyčių diskriminacijos (Senovės Graikijoje vyko atskiros žaidynės vyrams ir moterims). Tačiau olimpinio deglo tradicija išlikusi iki šių dienų.

01 02 03

Skip to content