Integruota lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir logopedinių pratybų pamoka ,,Stebuklingas Kūčių vakaras”

Š. m. gruodžio 20 d. 3 klasės mokiniams vyko integruota lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir
logopedinių pratybų pamoka ,,Stebuklingas Kūčių vakaras”.

Mokiniai susėdę prie balta staltiese padengto stalo prisiminė senąsias lietuvių Kūčių tradicijas, pasakojo kaip jas švenčia savo namuose su namiškiais, vieni iš kitų pasimokė.

Pamokos metu mokytoja Elvyra papasakojo kalėdaičio (dar kitaip vadinamo ,,plotkele”) reikšmę, ją parodė. Mokiniai sužinojo, kad kalėdaitis iš tiesų yra duona. Duonoje įspaudžiami vaizdai iš Šv. Rašto, susiję su Jėzaus gimimu. Kalėdaitis simbolizuoja šeimos bendrystę ir vienybę, nes duona kepama iš daugybės grūdų.

Ant stalo buvo patiekti keli tradiciniai Kūčių valgiai – vaisiai, uogos, kūčiukai, kisielius. Stalo viduryje – 4 žvakės. Aptarus tradicinius valgius, vaikai galėjo pasivaišinti, paragauti.

Vėliau prasidėjo smagioji dalis – burtai. Mokiniai traukė iš po staltiesės po šiaudą, lygino su draugais kieno ilgesnis, tiesesnis, spėjo ateitį. Ėmė saują kūčiukų ir skaičiavo ar porinis skaičius, ar ne. Bei rinkosi lėkštutę, po kuria buvo paslėpti: kūčiukas, pinigas, pieštukas, riešutas. Taip bandydami nuspėti ateinančius metus.

Asta Matvėjėvienė,

pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Elvyra Rimkuvienė,

specialioji pedagogė, logopedė

Skip to content