Integruota pamoka „Margučių raštai“

Balandžio 6 dieną, artėjant gražiai pavasario šventei-šventoms Velykoms, pradinio ugdymo mokytojos Irena ir Vida 1-2 klasių mokiniams vedė integruotą lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamoką „Margučių raštai“.

Pamokos metu mokiniai sužinojo, kad Velykų papročiai formavosi nuo seniausių laikų, o margučių raštai ir formos turėjo maginę bei simbolinę prasmę. Raudona spalva reiškė gyvybę, šviesą bei šilumą, žalia spalva simbolizavo pavasario augaliją, javų daigus, mėlyna – žydrą dangų, nešantį palaimą pasėliams ir visiems augalams, geltona bei rusva – pribrendusius javus. Išsiaiškino, kad margučių raštai sudaromi iš buvusių tolimoje praeityje prasmingų geometrinių ženklų ir simbolių. Tai saulutės, spiralės, kryžiukai, eglutės, paukštelio pėdelės, rūtelės ir t. t. Pamoka buvo įdomi ir prasminga.

Irena Šerkienė, Vida Viršilienė,

pradinio ugdymo mokytojos metodininkės

Skip to content