Integruota pamoka „Senovės Graikija: sportas, kultūra“

Lina Leikuvienė,
kūno kultūros mokytoja metodininkė

Kovo 12 d., mokyklos UDC salėje,  III d klasės gimnazistams vyko integruota kūno kultūros ir teatro pamoka „Senovės Graikija: sportas, kultūra“.  Pamoką vedė teatro mokytoja Asta Neimantienė  ir kūno kultūros mokytoja Lina Leikuvienė.

Pamokoje mokiniai susipažino su Senovės Graikijos kostiumu, kūno grožio samprata, Olimpinių žaidynių idėjomis, eiga, rungtimis. Improvizuodami gimnazistai kūrė to meto pagrindinį graikų drabužį – chitoną, kurį ir patys vilkėjo. Atliko Olimpijos žaidynių dalyvių priesaiką, žaidė Antikos sporto žaidimus, pagal pateiktus pavyzdžius kūrė „gyvąsias skulptūras“, kuriose buvo vaizduojami Olimpinių žaidynių nugalėtojai. Pamokos pabaigoje mokiniai argumentuotai paaiškino, kokią įtaką vėlesnėms epochoms turėjo Antikos laikų kultūra.

„Nuolatos tobulėti“ – šis per amžius buvęs žmogaus poreikis, o senovės Graikijoje tapęs vyraujančia mintimi, gyvenimo būdu, išliko ir tebėra aktualus ir dabar.

20180312_123413 20180312_124134 20180312_124209

Skip to content