Integruota veikla Ventės rago ornitologinėje stotyje

Š. m. spalio 13 d.  priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Boružiukai“ ugdytiniai su mokytoja ir specialiąja pedagoge-logopede Elvyra Rimkuviene vyko į Ventės Rago ornitologinę stotį.

Ten vyko netradicinė integruota veikla, kurios metu vaikai sužinojo apie išskrendančius žiemoti paukščius, turtino žodyną, tobulino skaičiavimo įgūdžius. Veikloje dalyvavo ir su paukščių žiedavimo ypatumais supažindino Ventės rago ornitologinės stoties vyr. ornitologas Vytautas Eigirdas. Veiklos metu vaikai ne tik įgijo žinių apie paukščius, jų migraciją, bet ir žibančiomis akimis stebėjo, kaip atsargiai ir greitai žieduojami sparnuočiai. Ypač daug džiaugsmo suteikė proga paliesti, paglostyti žieduotus paukštelius, matyti, kaip jie nuskrenda.

Taip pat aplankėme muziejų, kur pamatėme ekspozicijos salėje modernią įrangą, paukščių iškamšas, sparnuočių migracijos kelius. Vaizdinga aplinka ugdytinius nuteikė domėtis, ieškoti paukščių, kuriuos žino.

Integruotos veiklos metu labiausiai vaikams įsiminė didžioji paukščių gaudyklė, paukšteliai: nykštukai, ūsuotosios zylės bei didelės plunksnos muziejuje. 

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Sonata Rangienė

Skip to content