Išvyka į Ventės rago ornitologinės stoties muziejų

Daiva Kaunienė,
ikimokyklinio ugdymo grupės vyresnioji auklėtoja

Kovo 12-23 dienomis „Saulučių“ grupėje buvo aptariama tema „Paukščiai parskrido. Žemė bunda“.

Vaikai pažino migruojančius paukščius, įsiminė kai kurių paukščių pavadinimus, išmoko gegutės pamėgdžiojimą, eilėraštuką apie vyturėlį, žaidė ratelius.

Kovo 23 dieną vykome į Ventės rago ornitologinės stoties muziejų, kur vaikučių laukė Austėjos ir Miglės tėtis Vytautas Jusys, ornitologinės stoties vedėjas. Vaikams labai vaizdžiai ir suprantamai buvo papasakota apie migruojančius paukščius. Ugdytiniai iš arti galėjo stebėti, kaip žieduojama mėlynoji zylė. Sužinojome, kad mažiausias paukštelis yra nykštukas, kuris sveria apie 5 g, kad vaikų gerai pažįstami gandrai žiemoti išskrenda į Pietų Afriką, o jūrinio erelio atstumas tarp ištiestų sparnų galiukų siekia net iki 2 m. Taip pat vaikai sužinojo, jog žieduojami ne tik paukščiai, bet ir šikšnosparniai, o gaudyklėse neretai randami ir kitokie gyvūnai, kaip šeškai, kiaunės, ežiai, kiškiai.

Aplankę tokį ramų ir gražų gamtos kampelį, namo sugrįžome kupini džiugių emocijų ir įspūdžių, kuriais vaikai dalinosi su savo tėveliais ir draugais. Nuoširdžiai dėkojame Austėjos ir Miglės tėveliui V. Jusiui už galimybę apsilankyti ornitologinės stoties muziejuje.

008 010 011 012 016 018 019 021 023 026 027

Skip to content