Jaunimas jau ketvirtąkart sugužėjo į Kintus

Jolita Mažonaitė,
Kintų jaunimo klubo ir AJE „NGD“ narė

Spalio mėnuo Kintų jaunimo klubui ir atvirajai jaunimo erdvei (AJE) „Noriu, galiu, darau“  ketverius metus yra ypatingas – visą mėnesį vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai jau tradicinei jaunimo nakčiai.

Trejus metus renginys vyko Kintų jaunuolių iniciatyva, noru ir užsidegimu. Aišku, kiekviena dalyvio šypsena, nauja patirtis, pažintis yra geriausias atlygis kiekvienam organizatoriui.

Bet šiais metais galime pasidžiaugti, kad renginys vyko pagal projektą, kurį parašė Kintų jaunimo klubas. Viskas prasidėjo nuo to, kad metų pradžioje dalyvavome Šilutės r. savivaldybės paskelbtame jaunimo programos 2017m. projektų konkurse ir jį laimėjome.  Gavome finansavimą, skirtą įvairiems lietuvybę puoselėjantiems renginiams, kurie buvo nurodyti mūsų projekte.  Vienas iš jų buvo finalinis ir didžiausias renginys – jaunimo naktis „AŠ – LIETUVIS“.

Lietuvybės tema buvo įtraukta ne atsitiktinai. Juk visi žinome, kad 2018 metai bus Lietuvos gimtadienis – švęsime savo valstybės šimtmetį. Iš istorijos turėtume prisiminti, kad 1918 metais mūsų valstybės signatarai, garsūs ir nusipelnę to meto žmonės, pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą ir sukūrė naują valstybę.

Todėl mūsų šios jaunimo nakties pagrindinis tikslas ir buvo ugdyti jaunimo pilietiškumą, tautiškumo jausmą, puoselėti Lietuvos istoriją, tradicijas bei dalintis patirtimi ir idėjomis su įvairių kitų jaunimo organizacijų nariais.

Smagu, kad į jaunimo naktį kiekvienais metais  atvyksta vis daugiau jaunuolių iš įvairių organizacijų. Šįkart sulaukėme svečių iš  Katyčių, Pašyšių, Juknaičių, Vainuto, Veiviržėnų,  LMS (Lietuvos moksleivių sąjungos) bei JKL (Jaunimas kuriančio Lietuvą).

Pradžioje sveikinimo žodį tarė Kintų miestelio svarbiausi asmenys – Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė, seniūnas Antanas Kližentis bei bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė. Kiekvienas iš jų  džiaugėsi Kintų jaunimu, linkėjo neišdildomų įspūdžių, naujos patirties kiekvienam dalyviui bei organizatoriui. Mokyklos direktorė džiūgavo, kad šįmet Kintų jaunimas labai savarankiškas, nes dėl nakties organizavimo ji sakė sulaukusi tik vieno skambučio (primename, kad Kintų jaunimo klubo pirmininkė Vaida Jucienė yra išėjusi motinystės atostogų).

Norėdami praturtinti jaunimo nakties turinį, į renginį pasikvietėme du žymius Šilutės krašto žmones – rusniškį laivadirbį, verslininką Simą Knapkį bei krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 308 pėstininkų kuopos vadą Kęstutį Dembinską. Simas pasakojo apie savo nuotykius, potyrius „Nacionalinėje ekspedicijoje“, o Kęstutis stengėsi visiems dalyviams „nupiešti“ kario portretą. Koks turi būti karys ir kas įeina į žodį karininkas? Kiek metų reikia mokytis norint būti profesionaliu kariu? Ką jie ten veikia, ar tik kariauja? Į visus šiuos klausimus buvo atsakyta. Šie pranešimai buvo ypač turiningi, džiaugiamės, kad turėjome galimybę pasikviesti tokius išmintingus ir gyvenime jau daug pasiekusius žmones.

Norėjome valandėlę skirti ir kūrybai, todėl į renginį pasikvietėme dvi žavias merginas iš Klaipėdos: Viktoriją Rupeikytę (Victoria) ir Emiliją Korsakaitę. Viktoriją nuo vaikystės lydėjo muzika, o Emilija yra pradedančioji rašytoja, jau išleidusi vieną poezijos knygelę. Abi jos pasakojo apie savo gyvenimą ir kūrybą jame, skatino kiekvieną nebijoti savo jausmų ir siekti tikslo, kad ir kaip sunku bebūtų. Labai smagu, kad jaunimas turėjo progą išgirsti Viktorijos dainų ir Emilijos eilėraščių gyvai.

Merginos savo buvimu kiekvieną skatino pamąstyti apie save ir savo norus. Svarbiausia svajok, nes svajonės pildosi!

Šįkart mūsų renginį aplankė ir Šilutės F. Bajoraičio bibliotekininkai į renginį atvežę „Muzikinį ringą“. Jaunimas noriai įsitraukė į smagų žaidimą: sprendė įvairius klausimus, dainavo visiems žinomas pasaulines ir lietuviškas dainas. „Muzikiniame ringe“ kiekvienas turėjo galimybę pasitikrinti savo muzikines žinias. Smagu, kad nakties dalyviai yra tikrai „kieti“ – rezultatai kiekvienos komandos buvo tikrai geri, pirmą vietą nuo antros skyrė tik vienas taškas.

Džiugu, kad šįkart į nakties veiklą įsitraukė ir Šilutės bibliotekininkai – tikimės, kad tęsime bendradarbiavimą ir sulauksime jų ir kitais metais.

Tradiciškai renginio veiklą pratęsė stotelės – užduotys, kuriose buvo stengiamasi patikrinti dalyvių įvairias žinias. Pavyzdžiui, stotelėje „Kūrybingi lietuvaičiai“ komandos turėjo sugalvoti vaidinimą iš įvairių raktinių žodžių. Kiekvienai stotelei buvo skirta tik 20 minučių. Tikimės, kad stotelės – užduotys buvo naudingos ir produktyvios.

Aišku, po intensyvios veiklos reikia ir poilsio – dalyvius kvietėme parodyti savo talentus, eiti šokti, žaisti įvairius žaidimus, žiūrėti filmus, dar vėliau ir kareiviškai mankštai, kurią vedė buvę Kintų mokyklos mokiniai Tadas, Artūras bei jų draugas Edgaras.

Liko laikui ir bendravimui.  Gražu matyti naujai susibičiuliavusius žmones, išgirsti jų juoką, pamatyti jų šypseną.

Ir tada taip gera širdy pasidaro, kad visas rūpestis ir nerimas prieš tai nublanksta.

Už visą suorganizuotą renginį reiktų dėkoti Kintų jaunimo klubo nariams ir jo pirmininkei Vaidai Jucienei, kitiems partneriams.

Tikimės jūsų gražius veidus pamatyti ir kitais metais – per penktąją, jubiliejinę Kintų jaunimo naktį.

12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32.1. 32.2. 32.3. 32.4. 32.5. 32 33.1. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

 

Skip to content