JST Kintuose

Asta GUŽAUSKIENĖ,
Kintų pagrindinės mokyklos direktorė

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai ne paprastas projektas, skirtas nedirbantiems ir nesimokantiems 16-29 m. jauniems žmonėms, tai galimybė atsakyti į svarbiausius gyvenimo klausimus: ką, kur ir kodėl veikti. Savanoriaudamas kiekvienas jaunuolis gali atrasti save ir jam patinkančią veiklą. Tarnyba trunka nuo 3 iki 6 mėnesių po 20 valandų savaitėje.

Neįprasta? Nestandartas?

Kintuose yra drąsių jaunuolių! Laužo standartus – savanoriauja!

Jau šeštą mėnesį Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre savanoriauja Mindaugas Šimkus. Jis kasdien nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 13.00 iki 17.00 užima vaikus ir jaunimą stalo teniso erdvėje: moko žaisti, organizuoja turnyrus.

Nuo kovo 25 dienos treniruoklių salės erdvėje tris mėnesius savanoriaus Mindaugas Balsys. Jis žada daugiau laiko skirti jaunimui padėdamas jiems taisyklingai sportuoti, taip pat vesdamas skirtingas fitneso klases (nuo Body- Attack iki Core work). Mindaugas B. tikisi, kad jaunimui rasis motyvacijos sportuoti ir jam išvykus.

Savanoriams paskirtas mentorius – Laimondas Taroza, sporto būrelių vadovas.

Savanorių veiklą Kintuose kuruoja JST projektų koordinatorė-mentorė Betina Gartner (Všį/NGO „Actio Catholica Patria”).