Kaip mokytojams išlaikyti pakilią nuotaiką?

2019-08-30 Išvažiuojamasis mokytojų tarybos posėdis – atsakymas į klausimą, kaip suspėti per 4 dienas pasirengti naujiems mokslo metams, tuo pačiu metu kiekvieną dieną dalyvaujant atskirų grupių, tarybų susirinkimuose svarbiais visai mokyklos veiklai klausimais ir… išlaikyti pakilią nuotaiką, sugebėti nepavargti nuo begalinio informacijos kiekio bei pasitikti rugsėjį su šypsena?

Kintų mokykloje nuspręsta:
1) tris dienas skirti kabineto, individualių dalykų teminių planų, dokumentų projektų parengimui bendriniais klausimais bendraujant IKT priemonėmis,
2) vieną dieną skirti posėdžiavimui visiems reikalingiems bendriems susitarimams priimti tiek atskirose grupėse, tiek visiems kartu.

Kad nuo informacijos „neplyštų” galva, nutarta posėdžiauti ne ilgiau kaip po 1,5 val. su arbatos, kavos pertraukėlėmis ir ilga pertrauka pietums su kultūrine programa, kuri būtų atgaiva ir akims, ir protui, ir širdžiai.

Posėdžiai įvyko net 4 (2 nuvažiuojant, 2 parvažiuojant), kuriuose buvo priimti galutiniai susitarimai dėl Ugdymo plano, dėl darbo krūvių aptariant etatinio apmokėjimo niuansus, dėl prioritetinių krypčių, dėl metodinių grupių veiklos, administracijos veiklos sričių persiskirstymo, dėl praktinių studijų dienų, dėl renginių „inventorizavimo”, dėl mokyklų-draugų tinklo, jų krypčių, mokymo(si) vieniems iš kitų renginių, dalinimosi kultūros diegimo mokykloje ir už jos ribų.

Pertraukėlėms tiko pakelės degalinės, na o pietų pertraukai pasirinktas Pakruojo dvaras su kultūrine programa „Vasarvidžio nakties sapnas” (po dvarą leista vaikščioti tik ponams, tad teko tinkamai ir apsirengti) bei pietūs „Traktieriuje”. Įspūdžiai – nepakartojami!

Dienos rezultatai – neįtikėtini, stebinantys ir skatinantys pamąstyti, ar nevertėtų, kad tokios dienos taptų tradicija, nes:
1) posėdžiai efektyvūs, puikiai pavyko laikytis laiko reglamento
2) kiekvienam mintys „neišsibarsčiusios”, o sukoncentruotos į susitarimus (nes kitų „degančių” darbų autobuse „nenudirbsi”)
3) posėdžių laikas neprailgo, nes kalbėjo visi ir visiems rūpimais klausimais, o pertraukėlės ir ypatingai pietų pertrauka su kultūrine programa – atgaiva sielai ir PUIKI ĮKROVA STARTUI pasitinkant rugsėjį!

Direktorė Asta G.
p.s. minusas vis tik yra: grįžome užkimę, nors ir nedainavome (šokti teko); išvada – autobuse reikia mikrofono😊

Skip to content