Kaip septintokai gerina kalbėjimą ir turtina savo žodyną?

Kalbėti viešai dalykine kalba nėra paprasta, o kai kuriems itin sudėtinga. Todėl sklandžiai reikšti mintis, jas argumentuoti mokomės atlikdami įvairias užduotis lietuvių kalbos ir literatūros pamokose.

Pavyzdžiui, kūrybingai papasakoti per 4-5 minutes apie perskaitytą knygą bendraklasiams ir atsakyti į klausimus. Arba atlikti konkrečias užduotis apie kūrinio veikėją, vartojant lietuvių kalbos patarles, priežodžius, palyginimus. Buvo ir tokia pamoka, kurioje apie paskirtą knygą, pasitarę porose ir ieškomuoju skaitymo būdu suradę informacijos, ja dalijomės su klasės mokiniais.

Kiekvieno kalbėtojo daromas klaidas taisome ir mes, ir mokytoja N. Sodonienė. Kartu aptariame, kas geriau sekasi, kokios užduotys būtų įdomios ir naudingos.

Eimantas Zikas,

Jaunųjų žurnalistų klubas „Kas? Kur? Kada?“

Skip to content