KAZIUKO mugė Kintuose

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos metodininkė

Kintų pagrindinėje mokykloje kovo 4-ą mokytasi kitaip: aktyviai dalyvaujant kūrybinėje edukacinėje veikloje „KAZIUKO mugė“.

Nuo pat ryto Kaziukas ir Kazytė (dešimtokai Laimonas ir Mantas) 5-10 klasių mokinius šmaikščiai pasveikino lietuvių liaudies daina ir paragino gerai nusiteikus dalyvauti edukacinėse keramikos, dekoravimo, dėžučių puošybos, karpinių, šaržo piešimo, knygų skirtukų kūrimo veiklose.

Bendraklasių grupės pasklido į paruoštas jų darbui erdves daugiafunkciame centre, dailės kabinete, Vydūno kultūros centre ir bibliotekoje. Kaziukas ir Kazytė aplankė visus taip praktiškai besimokančius ir kuriančius dirbinius, kuriuos galės parduoti mugėje, nepamiršo ir pradinių klasių mokinių, besidarbuojančių savo kabinetuose.

Po trijų valandų kūrybinės veiklos visi susirinko į mugę. Į ją sugužėjo ir priešmokyklinio ugdymo, ir darželio vaikai, apsilankė ir Kintų bendruomenės suaugusiųjų. Vieniems buvo smagu parduoti, kitiems pirkti, tretiems tiesiog pasigrožėti dirbiniais.

Džiugiame šurmuly Kaziukas ir Kazytė dalijo prizus, atsakiusiems į klausimus apie Kaziuko mugės tradicijas.

Mokinių nuomone, įdomu mokytis kitaip, juo labiau – praktiškai.

Visos nuotraukos mokytojos Nijolės akimis čia

Skip to content