Kintiškių filmukas „Kai visi užmiega“

Vaida NAUSĖDAITĖ,
bibliotekininkė
 

Veiviržėnų kultūros centras šį rudenį organizavo trumpametražių filmų festivalį-konkursą „Kai visi užmiega“. Jame dalyvauti nutarė ir Laimonas Jucius, Gabrielius Freitakas bei Diurantas Valčiukas.

Rugsėjo 30 d. Kintų bibliotekininkė Vaida dalyvavo Veiviržėnų kultūros centro surengtame seminare „Filmų kūrimo pagrindai  – nuo idėjos iki rezultato“. Visą gautą informaciją ji perdavė dėl ligos negalėjusiems dalyvauti Laimonui, Diurantui ir Gabrieliui. Pokalbių metu kilo idėja apie filmo temą, scenarijų ir filmavimo galimybes. Vaikinai per savaitę sukūrė scenarijų, nufilmavo bei sumontavo filmą „Kai visi užmiega“. Jų filmas apie tai, kad patyčios vis dar gyvuoja aplink mus, kad vieni užmerkia akis tai matydami, o kartais patys skriaudėjai atsibunda ir pakeičia savo elgesį.

Nors pagrindinio prizo – 150 Eurų ir nepavyko laimėti, tačiau lapkričio 11 d. vykusiame filmų pristatymo renginyje vaikinai išgirdo nemažai pagyrimų apie jų filmo scenarijų, temos atskleidimą, sumontavimą. Na, o viena iš komisijos narių, žinoma lietuvių aktorė Valda Bičkutė, pagrindinį prizą siūlė skirti būtent kintiškių filmukui, nes pasak jos „Tai nuoširdžiausiai papasakota istorija, teigianti gėrį, įkvepianti, su aiškiais personažais, įvykiu ir pokyčiu“.

Didžiuojamės Laimono, Diuranto ir Gabrieliaus pirmuoju, „nesusvilusiu“ kūrybiniu darbu!

01 02 03

 

Skip to content