Kintų mergaitės aktyviai dalyvavo respublikiniame futbolo projekte

Lina Leikuvienė,
kūno kultūros mokytoja metodininkė

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos 1-8 klasių mergaitės dalyvavo respublikiniame Lietuvos futbolo federacijos organizuotame, finansuojamo tarptautinės futbolo federacijos FIFA,  mergaičių futbolo projekte, kurį sudarė dvi dalys: „Live your goals“ ir „Ladygolas“.

Pirmoji futbolo šventė organizuota gruodžio 1 dieną. Tikslas – sudominti mergaites futbolo žaidimu. Tuomet į mūsų mokyklą atvyko keturiolikos žmonių komanda, kuri papuošė mokyklos sporto salę, įrengė poilsio erdvę ir organizavo 3 valandų pažintinę, sportinę veiklą apie moterų futbolo žaidimą. Apie šį renginį sukurtas ir filmukas, kurį galima pažiūrėti adresu https://www.youtube.com/watch?v=-c2F6-_wPrs.

Antrajame etape buvo suteikta galimybė mergaitėms varžytis salės futbolo aikštelėje. Tokios varžybos mergaitėms Lietuvoje organizuotos pirmą kartą. Dalyvėms teko susipažinti su žaidimo taisyklėmis ir priprasti prie naujų salės futbolo kamuolių, kuriuos dalyvavusioms projekte mokykloms padovanojo organizatoriai. Vasario pradžioje keturios mergaičių komandos žaidė futbolo varžybas mokykloje, o vasario 19 d. dalyvavo Klaipėdos apskrities savivaldybių LADYGOLO finalinėse  varžybose. Mergaitėms teko susitikti ne tik su labai pajėgiomis varžovėmis, bet ir pirmą kartą žaisti didelėje sporto salėje su tikrais salės futbolo vartais.

Įgyta patirtis paliko neišdildomų įspūdžių, sužadino norą tobulėti, suteikė daug džiaugsmo mokyklos be. Dar svarbu, kad iškovoti nauji futbolo kamuoliai ir 20 vienetų  sportinių „skirtukų“.

Skip to content