Kintuose vaikų ir jaunimo šokių kolektyvui „Deima“ – 20 metų!

Vaikų ir jaunimo šokių kolektyvas „Deima“ Šilutės rajono Kintų vidurinėje mokykloje įkurtas 1996 metų rugsėjo mėnesį. Jį subūrė ir jam vadovauti ėmėsi buvusi Kintų vidurinės mokyklos mokinė, tik ką baigusi Lietuvos muzikos akademiją, choreografijos mokytoja Asta Gužauskienė. „Deimos“ kolektyve kasmet šoko nuo 60 iki 120 šokėjų. O tai apie pusę tuo metu mokyklą lankančių mokinių. Šokėjai šoko pagal amžiaus grupes ir pagal pasirinktus šokio stilius: p, tautiniai, disko, šiuolaikiniai, aerobika. Mažėjant mokinių skaičiui mokykloje, mažėjo ir šokėjų skaičius. Tačiau kolektyvo pasiekimai tik augo! „Deima“ ir Kintų vardas skambėjo ne tik Šilutės rajone, Klaipėdos apskrityje, bet ir Lietuvoje dalyvaujant ir pramoginių, ir šiuolaikinių šokių, ir aerobikos varžybose, konkursuose, festivaliuose. Labiausiai didžiuojamasi kolektyvo dalyvavimu Dainų šventėse 2009, 2012, 2013 ir 2014 metais.

Nuo 2014 m. rugsėjo, reorganizavus mokyklą, Kintų vidurinė tampa pagrindine, o besimokantys 11-12 klasėse mokiniai tampa Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus 3-4 gimnazijos klasių mokiniais. Tačiau norintys šokti gimnazistai mielai šoka toliau ir garsina „Deimos“ bei Kintų vardą.

Kolektyvas „Deima“ taip pat džiaugiasi gražiomis, ilgametėmis draugystėmis su kitų mokyklų kolektyvais: Vilkyčių „Šypsena“, Dituvos „Danza“, Rusnės „Vėjūnė“, Vainuto „Uta“, Priekulės, Klaipėdos „Aukuro“, Šilutės Vydūno gimnazijos „Žvilgis“, Klaipėdos vaikų ir jaunimo klubų kolektyvais „Švyturiukai“ ir „Brigantina“.

Kadangi šiuo metu Asta Gužauskienė vadovauja ne tik kolektyvui „Deima“, bet ir visai mokyklai, jaunesnio amžiaus šokėjų grupėms šiais mokslo metais vadovauja choreografijos mokytoja Judita Jakienė. Ji – ilgametė Rusnės (tuo metu vidurinės) mokyklos šokių kolektyvo „Vėjūnė“ įkūrėja ir vadovė.

Jubiliejinis 20-tojo kolektyvo „Deima“ gimtadienio koncertas vyko gegužės 20 d. Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro salėje. Šokėjų pasveikinti atvyko ilgamečiai draugai iš Vilkyčių ir Dituvos, kuriems vadovauja Dalia Genčiuvienė. Taip pat sveikino suaugusiųjų šokių grupė „Kintai“ bei moterų šokių grupė „Kanarėlės“ (šioms grupėms taip pat vadovauja Asta Gužauskienė). Sveikino ir buvusios „Deima“ narės, dabar laisvosios mokytojos, NVŠ programos vykdytojos Simonos Ubartaitės – Venckienės šokėjos bei Kintų Vydūno kultūros centro darbuotojai. Pastarieji puikūs mokyklos partneriai bendradarbiaujant ir ugdant jaunąją kartą Kintuose. Į jubiliejinį koncertą atvyko ir daug buvusių šio kolektyvo šokėjų. Didžiausią staigmeną šventėje pateikė 3-ioji kolektyvo „Deima“ merginų grupė, kuri prisiminė prieš 12 metų šoktą šokį ir visus nustebino savo energija ir jo atlikimu.

Šventės pabaigoje padėkota šiuo metu jau dešimtuosius, vienuoliktuosius bei dvyliktuosius metus šokantiems šokėjams: 10 klasės mokinėms –  Gabrielei Kumutaitytei, Samantai Kuršaitytei, Vaidai Venckutei ir Editai Pakamorytei. 3e gimnazijos klasės mokiniams – Akvilei Juciūtei, Neringai Kulbokaitei, Dovilei Stravinskaitei, Jolitai Mažonaitei, Tadui Cirtautui ir Artūrui Taraškevičiui bei 4f gimnazijos klasės mokinei Brigitai Karpauskaitei. Po sveikinimų, padėkų ir įvairiaspalvio konfeti visų laukė gimtadienio tortas!

Ilgametė kolektyvo vadovė Asta Gužauskienė dėkoja visiems draugavusiems, draugaujantiems ir draugausiantiems su šokiu. O taip pat nepamirštantiems ir aplankantiems šokių kolektyvo „Deima“ koncertus!

Skip to content