Klasė klasei: integruota matematikos ir lietuvių kalbos pamoka „Neakivaizdinė matematinė-literatūrinė kelionė po Klaipėdos kraštą“

Kintų pagrindinės mokyklos 9 ir 10 klasėms integruotą matematikos ir lietuvių kalbos pamoką „Neakivaizdinė matematinė-literatūrinė kelionė po Klaipėdos kraštą“ kovo 20 d. vedė mokytojos Elena Lučinskienė ir Nijolė Sodonienė.

Mokiniai, pasiruošę iš anksto, darė pranešimus apie žymius mūsų krašto žmones: V. Storostą-Vydūną, E. V. Berbomą, Ievą Simonaitytę. Paminėtos datos ir vietovės buvo panaudotos matematikos užduotims atlikti. Vėliau vaikinai raiškiai skaitė E. V. Berbomo eilėraštį ,,Paskutinis Karvaičių medis”.

Matematikos užduotis dešimtokai ir devintokai sprendė dirbdami mišriose penkiose grupėse. Vėtrungėse (jas paskolino Kintų Vydūno kultūros centras) matavo reikiamus atstumus ir skaičiavo žiedo, esančio tarp dviejų apskritimų, plotą ir kt.

Literatūriniame Lietuvos žemėlapyje grupių atstovai surado ir išmatavo atstumą tarp Kintų miestelio ir Vanagų kaimo bei tarp Kintų miestelio ir Priekulės. Apskaičiavo, koks atstumas yra tikrovėje ir per kiek laiko jį nuvažiuos skirtingu greičiu.

Literatūrinės ir matematinės užduotys keitė viena kitą, mokiniai jas atliko teorines žinias taikydami  praktiškai. Tai buvo nelengva, bet įdomu, skatino bendradarbiauti skirtingų klasių grupės narius.

Dešimtokai ir devintokai teigė, kad jiems patiko veikti kartu abiem klasėms – bendradarbiaudami mokėsi vieni iš kitų.

Nijolė Sodonienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Elena Lučinskienė,  matematikos mokytoja metodininkė

Skip to content