Kur prasideda ir kaip vyksta laisvalaikio skaitymo pamokos?

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Laisvalaikio skaitymo pamokos (kitaip sakant, atsiskaitymas už perskaitytą knygą) gali būti įvairios: stebinančios mokinių kūrybiškumu, intriguojančios ir sudominančios net tuos, kurie nemėgsta skaityti.

Kadangi knygas ne visi mokiniai noriai ir laiku pasirenka patys, jie paraginami pamokoje, vykstančioje bibliotekoje – Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale.  Knygų lentynose gausybė, tad tikrai sunku nuspręsti, kuri bus įdomi. Mokiniams pataria ir bibliotekininkės Vitalija Vyšniauskienė, Nijolė Justienė, ir lietuvių kalbos mokytoja, o svarbiausia – bendraklasiai.

Labai svarbu ne tik pasirinkti knygą, bet ir ją pradėti skaityti. Juk tikėtina, kad sudomins, tad ir laisvalaikiu norėsi sužinoti, kas ir kaip vyksta toje istorijoje. Bibliotekoje galima įsitaisyti patinkančioje jaukioje vietoje – būrelyje prie bendro stalo, ant sėdmaišių ar atsiskyrus vienam tarp lentynų…

Po savaitės, kitos 8-10 klasių mokiniai apie perskaitytas knygas įvairiais būdais pasakoja laisvalaikio skaitymo pamokose, kurios vyksta lietuvių kalbos kabinete. Kad sudomintų bendraklasius, vieni naudojasi pasiruoštomis skaidrėmis, antri – filmuota medžiaga,  treti – daiktu, susijusiu su knygos veikėjais… Tad kalbėjimas apie 5 minutes ir sudomina, ir suteikia žinių. Žinoma, ir ruošiantis skatina pasukti galvą, kaip nustebinti klasės draugus, kurie pamokoje ne tik klauso, žiūri, bet ir pateikia nemažai klausimų, vertina ir pataria.

Tokios pamokos vyksta jau daugybę metų. Tai vienas iš būdų per knygą pažvelgti į pasaulį ir jame pamažu savitai įsitvirtinti.

IMG_9073 IMG_9074 IMG_9075 IMG_9078 IMG_9082 IMG_9084

Skip to content