Laisvės Gynėjų dieną prisiminus…

Kalbėti apie laisvę ir jos vietą kiekvieno žmogaus, ypač jauno, gyvenime ypatingai svarbu. Sausio 13-oji – ypatingai jautri ir svarbi data kiekvieno lietuvio širdyje. Tai – iškovotos laisvės paminklas, deja, paženklintas raudona spalva. Tą dieną atgijo ir sužydėjo meilė savam kraštui, tautos vienybė, ore virpėjo tyras patriotiškumas. Tai ne tik didžiulė, ją gynusių ir paaukojusių savo gyvybę, dovana, bet ir atsakingas įpareigojimas deramai ja naudotis. 

Mokyklos bendruomenė šiais metais įvairiais būdais paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Vienas jų – vaizdo įraše įamžintos mintys apie laisvę ir Sausio 13-ąją. 1-10 klasių mokiniai mokėsi drąsiai reikšti savo mintis išsakydami savo nuomonę apie tai, kas jiems yra laisvė, kūrė nuoširdų palinkėjimą Lietuvai ir jos žmonėms. Prie šios idėjos įgyvendinimo aktyviai prisijungė ir gausus būrys mokytojų, bei mokyklos direktorė.

Dailės mokytoja Rita Tarvydienė, įkvėpta vaizdo įrašo, dešimtokams skyrė netradicinę užduotį – kompiuteriu sukurti nestandartinius plakatus laisvės tema, juos galite išvysti vaizdo įraše. Vieni įkvėpimo ieškojo interneto platybių nuotraukose, paveikslėliuose, kiti – bandė sukurti kompiuterine programa pieštą darbą. Tuo šie darbai ir ypatingi, kvepiantys laisve rinktis. 

Lietuvių liaudies išmintis byloja: žmogus be tėvynės – lakštingala be giesmės”. Geras pavyzdys užkrečiamas”, tad suaugusiųjų pareiga – skleisti pagarbą gimtajai šaliai, patriotiškumą skatinančias iniciatyvas. Saulės spindulių skleidžiama šiluma ir šviesa augina, tad aukime kartu!

Vilija Ašmonaitė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Skip to content