Lietuvių kalbos dienos: projektas ,,Skaitau lietuvių autorių knygas”

Kovo mėnesį vyko skirtas Lietuvių kalbos dienoms projektas ,,Skaitau lietuvių autorių knygas”, bendradarbiaujant su Šilutės r. sav. F. Bajoraičio bibliotekos Kintų filialu.

7 klasės mokiniai,  paraginti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Nijolės Sodonienės, bibliotekoje pasirinko vieną iš SKOMANTO serijos 20 knygų.

Siektinas tikslas – kiekvienam perskaityti knygą ir ją pristatyti naudojantis pasiruošta pateiktimi.

Septintokai, skaitydami pamokose ir namuose, nusikėlė į 13 amžių ir atidžiai domėjosi, kaip sekasi

knygų veikėjams – Ventėje gyvenančios rikio Žybarto šeimos nariams: Uviui, Daubarui, Einiui, Jundai, Gailei, jų motinai Medeinai ir tėvui Žybartui. Vėliau kiekvienas paruošė skaidres pagal mokytojos Nijolės Sodonienės patarimus.

Baigiamosiose projekto pamokose mokiniai kūrybingai pristatė perskaitytą SKOMANTO knygą (pvz. „Teutonų belaisvis“, „Vilkė“, „Atpildo strėlė“, „Plėšikų pilis“, „Užkeiktas lobis“, „Mindaugo sūnus“) ir vertino bendraklasio kalbėjimą.

Jaunųjų žurnalistų klubas „Kas? Kur? Kada?“