Lietuvių kalbos pamoka. Apie praeitį ir dabartį, apie kaimynę Prūsiją parodoje „Dingę prūsai”

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Kodėl dabartiniai kūrėjai remiasi praeitimi – istorija, tautosaka? Apie tai dešimtokai lapkričio 8 dieną buvo skatinami svarstyti lietuvių kalbos pamokoje, vykusioje Kintų Vydūno kultūros centre dailininkės iš Vilniaus Jūratės Buožienės tekstilės darbų parodoje „Dingę prūsai”.

Mokiniams apie batikos technika sukurtus paveikslus pasakojo vadybininkė Asta Neimantienė, kuri paminėjo ir Prūsijos istorijos faktų, ir padavimų.

Dešimtokai, pasinaudodami parodos anotacija, trumpu kūrinių apibūdinimu, reiškė savo nuomonę apie pasirinktąjį, rašė apie iškalbingus ir simbolinius ženklus.

Dailininkės darbai byloja apie išnykusios tautos istoriją, gyvenimo būdą, tradicijas. Apie tai mokiniai žinias papildys kitose lietuvių kalbos pamokose, žiūrėdami lietuvių meninį filmą „Herkus Mantas“, skaitydami J. Grušo dramos ištraukas ir atlikdami įvairias užduotis.

Dešimtokams apie parodą „Dingę prūsai" pasakoja vadybininkė Asta Neimantienė. Andrius, Melita ir Deimantė rašo apie iškalbingus ir simbolinius ženklus. Andrius samprotauja ir reiškia savo nuomonę apie pasirinktą paveikslą. Gražvydas rašinyje pasinaudos sukaupta informacija.

Skip to content