Lietuvių kalbos pamoka Ievos Simonaitytės muziejuje Priekulėje

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Kintiškiams dešimtokams rugsėjo 20 dieną lietuvių kalbos pamoka „Ieva Simonaitytė – Klaipėdos krašto metraštininkė“ vyko rašytojos muziejuje Priekulėje.

Mokiniai per lietuvių kalbos pamokas buvo pažiūrėję ir aptarę Lietuvos televizijos filmą „Vilius Karalius“, pastatytą pagal I. Simonaitytės to paties pavadinimo romaną.

Muziejuje dešimtokai susidomėję klausėsi darbuotojos pasakojimo apie rašytojos sunkią vaikystės ir paauglystės patirtį, apie tai, kaip ji kūrė ir kodėl vadinama Klaipėdos krašto metraštininke. Atidesni rado nemaža sąsajų su kūrinio „Vilius Karalius“ veikėjais ir įvykiais.

Mokiniai stabtelėjo ir prie I. Simonaitytės paminklo Priekulės centre. Kitąkart važiuodami pro šalį, turėtų prisiminti ir apie kieto būdo rašytoją, ištvėrusią daug gyvenimo sunkumų, ir ką apie gyvenimą suprato iš jos kūrinio „Vilius Karalius“.

01
Dešimtokai lietuvių kalbos pamokoje „Ieva Simonaitytė – Klaipėdos krašto metraštininkė“ I. Simonaitytės muziejuje Priekulėje.
02
Kaip rašytoja I. Simonaitytė susijusi su šia siuvamąja?
03
Įdomu klausyti apie kieto būdo rašytoją, ištvėrusią daug gyvenimo sunkumų.
04
Po pamokos muziejuje kils įvairių minčių ir apie savo gyvenimą.