Lietuvių kalbos pamoka „Įžvalgų pasakojimas: tikrovės ir fantazijos ženklai tekstilės darbų parodoje „Dingę prūsai“

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Pasitaikius tinkamai progai lietuvių kalbos pamokos vyksta netradicinėje aplinkoje. Mokytis aprašymo ar pasakoti savo įžvalgas gruodžio 1 dieną 7 ir 8 klasių mokiniai mokėsi Kintų Vydūno kultūros centre  dailininkės Jūratės Buožienės tekstilės darbų parodoje „Dingę prūsai”.

Per šią pamoką mokiniai prisiminė ir istorijos faktus apie prūsų vadą Herkų Mantą ir jo organizuotą sukilimą, apie sunkią mūsų kaimynų kovą dėl laisvės ir išlikimo.

Pasitelkę vaizduotę, tiek septintokai, tiek aštuntokai kalbėjo apie batikos technika sukurtus paveikslus, savo įžvalgas siejo su parodos pavadinimu „Dingę prūsai“, ieškojo panašumų su mūsų tautos gyvenimo būdu ir kultūra.

Pasižymėję užrašuose apie pasirinktą paveikslą savo bei išgirstas bendraklasių mintis, namuose turės sukurti aprašymą, pagal kurį būtų galima atpažinti parodos eksponatą.

Septintokams apie parodą kelias įdomias mintis išsakė Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė. Aštuntokės Deimantė, Gražmintė ir Ugnė užsirašo pastebėjimus, kurie pravers rašant rašinį. Aštuntokams svarbu užsirašyti įžvalgas: juk namų darbas – rašinys.

Skip to content