Lietuvių kalbos pamokos Kintų mokyklos fojė ne tik apie „Spragtuką“

Tik pravėrę Kintų mokyklos duris, pakliūname į šventiškai papuoštą fojė. Čia „įsikūrė“ pasakos „Spragtukas“ veikėjai, kalėdinė eglutė, žibintai… Tokia neįprasta aplinka ir savita nuotaika pravertė žadinant mokinių vaizduotę ir atliekant lietuvių kalbos užduotis.

Pasirinkę vietą, aštuntokai kūrė aplinkos aprašymą, devintokai rašinyje prijungė ir pasakojimą, dešimtokai dar ir samprotavo. Buvo smagu skaityti tekstus, kuriuose mokiniai savaip interpretavo matomą aplinką ir veikėjus, sukūrė tikrovišką ar fantastinę istoriją.

Kitose lietuvių kalbos pamokose susipažinome su įvairių žanrų „Spragtuku“: žiūrėjome ir animacinį filmuką, ir meninio filmo, ir baleto ištraukas, ir kalėdinės 3D pasakos premjerą ant arkikatedros sienos. Aptarėme, ko pamoko šis kūrinys, kodėl viskas aišku ir be žodžių, kokia suprantama P. Čaikovskio muzika.

Įvairiais klausimais mokinių nuomonė  buvo argumentuota. Tai rodo, kad jų akiratis prasiplėtė ne tik apie „Spragtuką“.

Nijolė Sodonienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Skip to content